Vizionette

https://www.vizionette.lv

Briļļu lēcu veidi

Parastās lasāmlēcas un lēcas tālumam

Single vision Nikon lēcas paredzētas tāluma vai tuvuma redzes korekcijai; tām ir vienāds redzes korekcijas stiprums visā lēcas laukumā. Redzi var koriģēt, izvēloties lēcas ar uzlabojumiem, piemēram, plāninātas un ar pārklājumiem.

Asfēriskās lēcas

Asfēriskās Nikon lēcas ir plakanākas, plānākas un tāpēc arī vieglākas. Kombinējot asfērisko dizainu ar plašo polimēra materiālu izvēli, iegūst visskaistākās lēcas ar vislabāko redzes asumu. Pasaules līderis asfērisko lēcu grupā ir Nikon SeeMax lēcas. Tās nodrošina perfektu, sevišķi precīzu un asu augstas izšķirtspējas redzi ikvienam visā lēcas laukumā.

           Lēca bez asfērikas                           Asfēriska lēca

Nikon SeeMax briļļu lēcu priekšrocības - izteikti skaidra un asa redze visā lēcas laukumā, ieskaitot lēcas sānu daļas,būtiska redzes asuma palielināšanās neatkarīgi no korekcijas lieluma, arī pie ļoti lielām dioptrijām.

Jaunās paaudzes lasāmlēcas

Strādājot ar datoru vai veicot citus darbus tuvā un vidējā attālumā (līdz 2m), ne vienmēr ir ērti lietot ikdienas brilles, it īpaši, ja tās izrakstītas tikai tālumam vai tikai tuvumam. Tāpēc ir radītās speciālas briļļu lēcas Nikon home and office (progresīvās lēcas lietošanai telpās) un Nikon Soltes Wide (vidējai distancei) ar mainīgu stiprumu, kas nodrošina ērtu redzi pie datora un veicot citus darbus telpās (ārsti, kasieri, skolotāji utt).  Kontrasta uzlabošanai un traucējošo atspulgu novēršanai lēcas tiek piedāvātas ar speciālu dzidrinošo jeb pretatspīduma pārklājumu.
Nikon Soltes Wide lēcas darbam tuvumā nodrošina plašu redzi tuvā un vidējā attālumā. Šīs lēcas ir ideāli piemērotas –lasīšanai, darbam ar datoru, planšetdatoru, darbiem un hobijiem tuvumā un vidējā distancē iekštelpās.

Progresīvās lēcas

Progresīvās lēcas dod iespēju saskatīt priekšmetus jebkurā attālumā ar vienām brillēm. Progresīvajām lēcām nav redzamas sadalošās līnijas, jo pāreja no tāluma uz tuvumu ir pakāpeniska. Progresīvām lēcām ir trīs optiskā stipruma apgabali, kuri pakāpeniski pāriet cits citā, tā nodrošinot skaidru un komfortablu redzi visos attālumos: tālumā, tuvumā un arī vidējos attālumos. Izskatās kā parastās lēcas. Lēcas augšējā daļa nodrošina patiesi plašu skaidru redzi tālumā attālumiem virs viena metra. Vidējā lēcas daļa ļauj precīzi saskatīt objektus vidējos attālumos no 0,5m līdz 1,5m. Lēcas apakšējā daļa sniedz skaidru redzi tuviem objektiem izstieptas rokas attālumā. Pašlaik pasaulē kvalitatīvākās progresīvās lēcas ir Nikon Master.

Blue protect – aizsardzība pret mākslīgo apgaismojumu

Nikon premium klases lēcu pārklājums SeeCoatBlue ir pirmais pārklājums pasaulē, kas aizsargā acu veselību. Ikdienā mēs nepārtraukti tiekam pakļauti dažādiem mākslīgā apgaismojuma veidiem. Privāto un publisko telpu apgaismojums, televizori, datori, viedtālruņi, planšetdatori, videospēļu konsoles, GPS iekārtas izstaro ļoti lielu daudzumu zilās gaismas. Ir pierādīts, ka liels zilās gaismas daudzums rada acu sasprindzinājumu, kontrasta zudumu, galvassāpes, sausas, kairinātas acis un mazina koncentrēšanās spējas.

Fotohromās lēcas

Fotohromās lēcas ir polimēra lēcas, kas reaģē uz gaismu. Tautā šīs lēcas sauc - hameleoni. Telpās šīs lēcas ir tikpat dzidras un gaišas, kā bezkrāsainās lēcas, bet ārā tās kļūst tumšākas atkarībā no gaismas intensitātes. Ja gaisma ir ļoti spilgta, lēcas kļūst tumšas, un brilles veic saulesbriļļu funkciju. Tās automātiski pielāgojas mainīgai gaismai, ik brīdi piedāvājot optimālu komfortu acīm. Tās ir tumšas saules gaismā un kļūst bezkrāsainas telpās. Fotohromās lēcas automātiski un ātri pielāgojas mainīgai gaismai, lēcas no gaišām kļūst par tumšām 30 sekunžu laikā, tās ir vieglas un triecienizturīgas, tās 100% aiztur UVA/UVB starojumu, sniedzot maksimālu aizsardzību, tiek izgatavotas visplašākajā optisko stiprumu un veidu diapazonā, pieejamas pelēkā un brūnā krāsā.