Redzes pārbaude

Lai savlaicīgi novērstu un pamanītu pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, tā jāpārbauda regulāri – vēlams reizi gadā. Sausas acis, saspringums un līdzīgi simptomi nav jāatstāj bez ievērības. Diemžēl cilvēki pie optometrista vai acu ārsta nereti vēršas tikai tad, kad jau radušās sūdzības par redzes kvalitāti, parādījusies asarošana, attēla dubultošanās vai kādi citi simptomi. Regulāra redzes pārbaude ir svarīgākais profilakses kritērijs.

Teksts turpinās zem pieteikuma formas ↓

Redzes pārbaudes laikā tiek veikti dažādi testi, lai novērtētu redzi un acu veselību. Parasti vizītes sākumā redzes speciālists izzina klienta apmeklējuma mērķi. Tiek noskaidrots, vai klients ir briļļu/kontaktlēcu nēsātājs, kāda ir viņa nodarbošanās, darba specifika un pat vaļasprieki. 

Pirmais tests tiek veikts ar autorefraktometru, kura mērījums nosaka objektīvo refrakciju un sniedz priekšstatu par acs optisko stiprumu. Redzes izvērtēšanu iesāk ar redzes kvalitātes novērtēšanu tālumā, rādot simbolu tabulu uz speciāli izveidota ekrāna. Ja redzes kvalitāte ir pazemināta, speciālists veic redzes korekciju, izmantojot optiskās lēcas, kas ievietotas proves rāmī vai izmantojot speciālu iekārtu- foropteru. Redzes korekcija ir veikta, kad klients spēj saredzēt normu. Izmantojot tuvuma tabulu vai ekrānu konkrētā attālumā, tiek novērtēta arī redze tuvumā, acu sadarbība un akomodācijas spējas. Sekojoši notiek vēl virkne dažādu testu, kas palīdz veikt redzes funkciju izvērtēšanu. Kā arī ar dažādu papildierīču palīdzību tiek pārbaudītas acs struktūras- acs priekšējās daļas, aizmugurējā daļa un lēcas caurspīdīgums. Būtiska pārbaudes sastāvdaļa ir acs iekšējā spiediena mērījums. Tādā veidā var konstatēt augsta acs spiediena, glaukomas, kataraktas un citu nopietnu saslimšanu pazīmes. 

Redzes pārbaudes noslēgumā speciālists informē klientu par vizītes laikā iegūtajām atradnēm un atbild uz klienta jautājumiem. Ja nepieciešams tiek izrakstīta atbilstoša briļļu vai kontaktlēcu recepte un izstāstīts par ieteicamo režīmu. Speciālists var nozīmēt acu vingrinājumus vai dažādus produktus, kas palīdzēs uzlabot acu komfortu vai mazināt kādus simptomus. Nepieciešamības gadījumā klientam tiek rekomendēts ierasties uz atkārtotu vizīti vai konsultēties ar acu ārstu, vai citu attiecīgo speciālistu. 

Atceries - regulāras pārbaudes palīdz atklāt redzes problēmas un acu saslimšanas to agrīnajā stadijā- kad tās ir visvieglāk koriģējamas vai ārstējamas. Atrodi savu speciālistu un piesakies redzes pārbaudei jau šodien!

VIZIONETTE redzes pārbaudes kabinets