Ikdienas paradumi veselām acīm

Ēd veselīgi

Veselas acis sākas no veselīga uztura. Lieliska izvēle ir zaļie salāti, kāposti vai luteīna piesātinātie spināti. Noteikti iekļauj savā ēdienkartē produktus ar augstu Omega 3 polinepiesātināto taukskābju saturu, C un E vitamīnu, kā arī cinku- tas palīdzēs attālināt laiku, kad sāksies kāda ar novecošanu saistīta redzes problēma. Tāpēc noteikti izvēlies arī treknas zivis, olas, riekstus, citrusaugļus un dažādas ogas, kā arī pākšaugus. Īpaši vērtīgs antioksidants, kas nepieciešams redzei ir mellenes. 

Dzer pietiekami daudz ūdens

Vai zināji, ka ūdens nepieciešams arī Tavu acu veselības saglabāšanai? Katru reizi, kad mirkšķini- asaras, ko veido aptuveni 98% ūdens, veic sava veida “mini skalošanu”, atbrīvojot acis no baktērijām un sīkiem gruzīšiem. Nesaņemot pietiekamu mitrināšanu, Tu sāc just sausuma sajūtu un diskomfortu, kas bieži var pasliktināt redzes kvalitāti un komfortu. Tāpēc iesakām nepārslogot savas acis un regulāri dzert ūdeni! Un atceries- ja Tu jau izjūti acu nogurumu, diskomfortu vai sausumu acīs, tad meklē palīdzību pie sava optometrista. 

Regulāri pārbaudi redzi

Lai savlaicīgi novērstu un pamanītu pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, tā jāpārbauda regulāri - reizi gadā. Sausas acis, saspringums un līdzīgi simptomi nav jāatstaj bez ievērības. Regulāra redzes pārbaude ir svarīgākais profilakses kritērijs! Atrodi savu speciālistu un pieraksties redzes pārbaudei!

Atpūtini acis

Pietiekams miega daudzums nodrošinās nepieciešamo atpūtu acīm. Viedierīces, TV un datoru būtu jāpārtrauc lietot vismaz stundu pirms miega. Mobilo iekārtu un datora ekrāna spilgtums var radīt sausās acs sindromu un nogurumu. Ja dienas laikā daudz laika pavadi pie datora vai kādas citas viedierīces, pārliecinies par to, lai acis tiktu regulāri atpūtinātas kā arī bieži mirkšķini tās. Ļoti būtiski Tavu acu veselībai, ir pavadīt laiku arī aktīvā atpūtā svaigā gaisā. 

Aizsargā acis

Atrodoties ārā, pārliecinies, ka Tavas acis ir pasargātas no UVA un UVB kaitīgā starojuma. Vislabāk šo aizsardzību spēs nodrošināt kvalitatīvas saulesbrilles. Vienmēr pārbaudi, vai saulesbriļļu marķējums garantē 100% aizsardzību jeb UV-400 nm. Saulesbrilles ar nepilnīgu aizsardzību var nodarīt acīm vēl lielāku kaitējumu, nekā atrodoties saulē bez saulesbrillēm. Optikās nopērkamās saulesbrilles vienmēr būs uzticamas, jo garantē 100% aizsardzību pret kaitīgo UV starojumu, neatkarīgi no ražotāja vai cenas.