Vizionette

https://www.vizionette.lv

Kā pareizi lietot progresīvās lēcas?

Instrukcija

Apgūt progresīvo briļļu nēsāšanu ir apmēram tāpat, kā iemācīties braukt ar velosipēdu – tas prasa īsāku vai garāku laiku atkarībā no Jūsu redzes korekcijas lieluma un Jūsu iepriekšējās briļļu nēsāšanas pieredzes. Esiet droši, ka ar zināmu piepūli un pacietību Jūs ātri pieradīsiet pie savām jaunām brillēm un tās kļūs par jūsu „otrajām acīm”. Vairums cilvēku pie progresīvajām brillēm pierod dažās stundās, bet dažiem tas pasa vairak laika - no pāris dienam līdz trīs nedēļām.

Progresīvā lēca sastāv no trim galvenajām daļām, kas pakāpeniski pāriet cita citā un nodrošina labu redzi jebkurā skata attālumā.

Lai pāreja uz jaunajām progresīvajam brillēm būtu vieglāka, Jums nevajadzētu nēsāt iepriekšējās brilles. Jaunās progresīvas brilles ir jānovieto uz deguna augstu, maksimāli cieši sejai, jo Jūsu optiķis ir veicis precīzus mērījumus pareizai lēcu montāžai ietvarā.

Skatoties uz kādu objektu, Jums uz to ir jāpagriež ne tikai acis, bet arī galva. Tālāk pārvietojiet galvu vertikālā virzienā, līdz objekts ir skaidri saskatāms. Jau pavisam drīz precīza galvas un acu pozīcijas iestatīšana notiks automātiski, īpaši par to nepiedomājot.

Lai lasītu šo instrukciju, novietojiet to tieši sev priekšā un skatieties caur lēcas apakšējo daļu, līdz teksts ir skaidri redzams. Tālāk, nemainot galvas pozīciju, paceliet acis uz augšu un Jūs ieverosiet, ka arī tālumā viss ir saskatāms skaidri. Lai skatītos uz kadu sānos novietotu objektu, pagrieziet tā virzienā ne tikai acis, bet arī galvu. Tad, pakustinot galvu uz augšu un uz leju, ieregulējiet redzes asumu. Objekts būs redzams skaidri. Pavisam drīz Jūs šādu asuma iestādīšanu veiksiet automātiski - nepiedomājot.

Tagad attāliniet instrukciju prom no sevis un turpiniet skatīties uz tekstu. Kustinot galvu uz augšu un uz leju, Jūs ievērosiet, ka teksts ir skaidri saskatāms arī vidējos attālumos. Tagad teksta saskatīšanai Jūs lietojat lēcu vidusdaļu. Tālāk, nekustinot galvu, novietojiet instrukciju sāņus, un Jūs ievērosiet, ka teksts kļust neass. Tagad pagrieziet galvu precīzi uz bukleta pusi, notēmejot uz to ar degunu. Piekoriģējot galvas vertikālo pozīciju, Jūs redzēsiet, ka teksts atkal ir saskatāms skaidri.

Šādas galvas un acu kustības ir dabiskas, un tās ļaus Jums ātri pierast pie jaunajām progresīvajām brillēm. Ja divu līdz trīs nedēļu laikā nespējat pierast pie progresīvajām brillēm, droši dodieties atpakaļ uz optikas salonu, kur tiks noteikts problēmas cēlonis un rasts atbilstošs risinājums.