Vizionette

https://www.vizionette.lv

Saulesbrilles acu aizsardzībai

Saulesbrilles ir visefektīvākais risinājums, lai pasargātu acis no saules kaitīgā UV starojuma. Iegādājoties kvalitatīvas saulesbrilles, tām ir jānodrošina 100% aizsardzība pret UVA un UVB starojumiem, kas pārmērīgā daudzumā var izraisīt tādas nopietnas acu saslimšanas kā kataraktu, vecuma makulas deģenerāciju. Regulāra saulesbriļļu nēsāšana pasargā arī maigo sejas ādu ap acīm un palīdz novērst priekšlaicīgu novecošanos, grumbu un brūnā pigmenta veidošanos. Lai gan visbiežāk saulesbrilles tiek lietotas vasarā, arī ziemā tās ir nepieciešams lietot, lai sniegtu aizsardzību gan pret tiešajiem saules stariem, gan atstarojumu, kuru rada sniegs un ledus. 

Kas jāņem vērā izvēloties saulesbrilles? 

Pareizi izvēlētas saulesbrilles var kalpot ne tikai acu aizsardzībai, bet arī kā lielisks aksesuārs. Izvēloties brilles, jāņem vērā dažādi faktori, kas to lietošanu padarīs patīkamāku. 

  • Stabils un ērts ietvars

Gluži tāpat kā izvēloties brilles ikdienas lietošanai, pirms saulesbriļļu iegādes tās ir jāuzmēra, lai pārliecinātos, ka brilles ir ērtas un stabili pieguļ sejai.  

  • Lielas lēcas

Saulesbrilles ieteicams izvēlēties ar lielākām lēcām, jo tās atvieglo skatīšanos uz sāniem, kā arī sniedz lielāku aizsardzību pret saules staru iekļūšanu acīs un ādu ap acīm. 

  • Tonējuma izvēle

Meklējot sev piemērotākās saulesbrilles optikas veikalā, pieejams plašs tonējumu klāsts. Lēcu tonis ietekmē to, kā redzam apkārtējo vidi ar saulesbrillēm, tāpēc pirms briļļu iegādes ieteicams pamēģināt dažādus toņus, lai saprastu, kurš ir vispatīkamākais. Populārākie toņi ir pelēks, brūns un zaļš, taču optikas veikala pieejams plašs tonējumu klāsts, piemēram, zils, sarkans vai dzeltens. No visiem toņiem, kas atrodami sortimentā, visneitrālākais ir pelēkais, jo tas būtiski neietekmē krāsu uztveri. Brūnas lēcas skatu padara kontrastaināku un siltāku, bet zaļā tonējuma lēcas pastiprina kontrastredzi un redzes asumu.

Pasargā no apžilbšanas

Jaunākās tehnoloģijas optikas nozarē ļauj izgatavot speciālas saulesbrilles, kas noderēs dažādās dzīves situācijās, piemēram, vadot automašīnu, atpūšoties pie ūdens var ļaujoties sportiskām aktivitātēm ziemā. Šādos gadījumos labākā izvēle būs saulesbrilles ar polarizētām briļļu lēcām. Tām ir tumšs tonējums, kas uzlabo redzamību, jo noņem atspīdumu no tādām horizontālām virsmām kā ūdens, mitra asfalta, automašīnas paneļa un citām gaismu atstarojošām virsmām. Izvēloties šādas brilles, tās  sniegs maksimālu komforta sajūtu acīm arī ikdienas gaitās un būs noderīgas ikvienā situācijā. 

Saulesbrilles ar optisko stiprumu

Ikvienam ir nepieciešams pasargāt acis no kaitīgajiem saules stariem. Ja ikdienā nākas lietot redzi koriģējošas brilles, iespējams lietot fotohromās vai optiskās saulesbrilles. Fotohromās jeb hameleona tipa lēcas būs ērts risinājums, tiem cilvēkiem, kam nepieciešamas brilles ar spēcīgām dioptrijām, kas jālieto visu laiku. Hameleona tipa brilles maina toni atkarībā no apgaismojuma intensitātes, tāpēc iekštelpās būs caurspīdīgas, savukārt saules gaismā iegūs tumšāku tonējumu. Savukārt, ja atrodoties ārā ir vēlme lietot brilles, kas vizuāli izskatās kā saulesbrilles, iespējams izgatavot optiskās saulesbrilles, kas izgatavotas atbilstoši briļļu receptei ar pielāgotu briļļu toņa krāsu. 

Iegādājoties brilles optikas veikalā, tās vienmēr nodrošinās 100% aizsardzību pret saules stariem. Ja rodas aizdomas par briļļu kvalitāti, apmeklējot optikas veikalu, iespējams pārbaudīt vai iecienītās brilles nodrošina aizsardzību pret saules UVA un UVB stariem.